Lekcje on-line

Czy lekcje nauki gry na pianinie on-line mogą być skuteczne? Oczywiście, że tak! Ostatnio e-learning rozwija się coraz szybciej. Przechodzą na tę formę zajęć zarówno szkoły jak i nauczanie indywidualne. Wielu uważa, że jest to przyszłość edukacji, więc warto jak najszybciej się do tej formy zaadoptować.. więcej

Moje spostrzeżenia dotyczące wdrażania lekcji pianina on-line są bardzo pozytywne. Zajęcia prowadzone w tej formie są równie miłe i sympatyczne, ale przede wszystkim równie skuteczne. Smartfony uczniów skierowane na ich ręce pozwalają mi widzieć wszystko tak samo dobrze, a nawet lepiej. Podczas zajęć stacjonarnych siedzę nieco oddalony i widzę ręce z boku, a przez kamerkę z bliska i od góry. Część z moich uczniów zupełnie nie widzi różnicy pomiędzy lekcjami on-line a spotkaniami „face to face” i chce przejść na stałe na tę formę zajęć, gdyż dzięki temu oszczędzą czas potrzebny na dojazd.

Lekcje pianina on-line – sprawy techniczne

Pierwsze spotkanie on-line jest bezpłatne. Poznajemy się wówczas, rozmawiamy o Twoich oczekiwaniach, przedstawiam Ci moje podejście do nauki gry na pianinie.  więcej

Żeby realizować lekcje pianina on-line potrzeba:
Instrumentu – jeśli go nie posiadasz, wspólnie pomyślimy o zorganizowaniu instrumentu dla Ciebie. Nie musi to być od razu instrument docelowy, wystarczy chociażby używany keyboard za 200zł. A gdy złapiesz bakcyla, chętnie pomogę Ci w znalezieniu najlepszego instrumentu dla Ciebie.
Smartfona z aplikacją Skype lub Messenger. Należy ustawić kamerę w taki sposób, bym widział ręce z góry, możliwie z bliska. Można to zrobić na różne sposoby. Świetnie się sprawdza statyw lub selfie stick. Można również postawić telefon na wyższej komodzie lub nawet na desce do prasowania. Cel uświęca środki :

Przebieg lekcji piania on-line

Lekcje gry na pianinie on-line niczym nie różnią się od lekcji stacjonarnych. Zaczynamy od rozgrzewki palców w celu kształtowania prawidłowych nawyków, a potem zaczynamy pracę nad utworami. Każdy prowadzi zeszyt, w którym zapisuje moje sugestie i spostrzeżenia pomocne w samodzielnej pracy. W nauce gry na pianinie nie ma żadnego zagadnienia, którego nie dałoby się wyjaśnić on-line, a moje wskazówki są tak samo skuteczne.

Do kogo skierowane są lekcje pianina on-line?

W lekcjach może uczestniczyć każdy! Niezależnie od miejsca zamieszkania, wieku, stopnia zaawansowania czy indywidualnych predyspozycji. więcej

Uczę zarówno dzieci, jak i osoby dojrzałe. Niezależnie od wieku, czasem na lekcje trafia do mnie osoba z tak zwaną „sztywną ręką”. Trzeba wtedy włożyć więcej pracy na początku, ale dodatkowe ćwiczenia oraz upór pomogą zniwelować ten problem.
Z moich lekcji gry na pianinie on-line mogą korzystać osoby początkujące jak i grające już w stopniu zaawansowanym. Lekcje mogą odbywać się raz, dwa razy w tygodniu lub w przypadku osób ceniących sobie samodzielną pracę jako jednorazowe konsultacje.

Opinie moich uczniów o nauce gry na pianinie on-line

Bardzo się cieszę z tak ciepłego przyjęcia moich lekcji on-line. Dziękuje za wszystkie miłe słowa moim wspaniałym uczniom. Aby przeczytać opinie na temat lekcji, kliknij – więcej

Paweł:
Pracujemy z Kamilem od blisko roku. W fajny sposób udało się połączyć ćwiczenia techniki z nauką interesujących, dopasowanych do moich zainteresowań utworów. Całe zajęcia dostosowane są do moich potrzeb i zakresu, który mnie interesuje. Spotykamy się również w formie on-line, te spotkania pozwalają w pełni realizować program i (jeśli chodzi o efekty) niczym nie różnią się od tradycyjnych lekcji.

Tadeusz
Panie Kamilu bardzo dziękuję za cierpliwość , wyrozumiałość i indywidualne podejście do ucznia. Jest Pan nauczycielem bardzo godnym polecenia. W krótkim czasie potrafi Pan wprowadzić ucznia w świat muzyki i przygotować do występów publicznych. I na koniec lekcje online bardzo polecam, gdyż nie różnią się praktycznie od tych na żywo.

Morenike
Dość niedawno zaczęłam naukę gry na pianinie u Kamila, a już mogę go z czystym sumieniem polecić. Na początku wysłuchał moich oczekiwań, przedstawił plan działania i opowiedział o najważniejszych kwestiach. Lekcje są prowadzone profesjonalne, a dzięki podejściu Kamila można czuć się bardzo swobodnie. Korzystam z lekcji online, co wbrew pozorom jest fajniejszą opcją, można się efektywnie uczyć nie wychodząc z domu.

Adam
„Byłem sceptyczny w temacie lekcji on-line, ale z powodu koronawirusa nie było wyjścia i spróbowałem. Lekcje praktycznie się nie różnią i są równie efektywne, a dodatkowo nie trzeba poświęcać czasu na dojazdy. Polecam każdemu kto nie ma możliwości uczęszczania na tradycyjne lekcje.

Mateusz
U Kamila uczę się od 3 lata i dzięki jego indywidualnemu podejściu do ucznia, od samego początku nauka przychodziła z przyjemnością i łatwością. Ciężko o bardziej miłego, cierpliwego i wykształconego nauczyciela. Polecam zarówno lekcje w studiu jak i online.

Paweł
Do Kamila chodzę już ponad 2 lata i jestem bardzo zadowolony z jego sposobu nauki. Dziś jestem po drugich zajęciach z Kamilem przez Skype i muszę przyznać, że zadziwiająco dobrze to wychodzi. Kwestia ustawienia kamerki głównie. Nuty mamy, widzimy się i słyszymy doskonale, więc zupełnie nie ma bariery. No może poza tym, że Kamil ma fajniejsze pianino od mojego 🙂
Na zajęciach bywa intensywnie, ale w przyjaznej atmosferze – sam nigdy bym nie miał takiej dyscypliny, by grać dany fragment tak, aby się go efektywnie nauczyć (tempo, podział fragmentów, liczenie, itd.).
Kamil przede wszystkim uczy jak się uczyć. Kontroluje postępy i pomaga przejść nawet najtrudniejsze fragmenty utworu. Zawsze też znajdzie odpowiedni sposób do moich ograniczeń – i tu chyba najbardziej widać jego ogromne doświadczenie w nauczaniu.

Tomasz
Kamil to bardzo konkretny , rzeczowy i solidny nauczyciel . Dobrze się dogadujemy , współpraca przebiega zgodnie z moimi oczekiwaniami .Dodam, że mój charakter pracy uniemożliwia ustalenie regularnego grafiku – Kamil był w stanie się do tego dopasować, umożliwił mi zdalne lekcje online, co bardzo mi się podoba. zaraził zainteresowanie muzyką, podsyła mi nuty.

Kamil
Kamil jest osobą profesjonalnym nauczycielem z wyjątkowo indywidualnym podejściem do ucznia, co jest rzadkością. Zajęcia są prowadzone w sposób dopasowany do ucznia natomiast możliwość nauki zdalnej jest bardzo wygodne i w ogóle nie wpływa negatywnie na sposób prowadzenia zajęć!